Betere CFO dankzij shared service center

Artikel in Chief Financial Officer

CFO’s die de kosten van de financiële functie terugdringen, gaan zelf beter functioneren. Zij besteden in elk geval veel tijd aan activiteiten met een hoge toegevoegde waarde, zoals strategische planning. Een instrument om kosten te besparen – en dus om de financiële functie op te waarderen – vormt het shared service center. Toch overwegen maar weinig bedrijven uitbesteding van financieel administratieve processen.

CFO’s die drastisch ingrijpen in de kosten van de financiële functie, realiseren niet alleen substantiële efficiencyvoordelen, maar vaak ook grote verbeteringen in de eigen effectiviteit. Zij spenderen meer tijd aan strategische planningsproces¬sen, hebben een belangrijke rol in besluitvormingsprocessen en zijn een essentiële speler bij het analyseren van investeringsbeslissingen. In totaal besteden zij slechts 22 procent van hun tijd aan transactieverwerking, de overige tijd wordt besteed aan meer waardetoevoegende activiteiten.

Het hele artikel kunt u downloaden op deze pagina. Het artikel is geschreven door Michiel Bruinsma en Jurgen Schut. Michiel was bij het schrijven consultant op het vlak van financieel management. Jurgen Schut is partner bij SeederDeBoer.

Het artikel is gepubliceerd in Chief Financial Officer, maart - april 2005.